Think Fast (Dutch Passion) feminizované, 5 semien

Dutch Passion s hrdosťou predstavuje verziu legendárnej odrody Think Different, ktorá nie je samokvitnúca.


€49
Kategória: Feminizované
 

Think Fast vznikla skrížením odrody Think Different autofem. so špeciálne vybraným kmeňom klasického Power Plant od Dutch Passion.

Zámerom pritom bolo hľadanie novej samokvitnúcej genetiky.

Prvá generácia rastlín, ktorá sa zvyčajne používa pre ďalšie šľachtenie, sa nechala vykvitnúť a výsledok bol prekvapivo dobrý.

Pri skrížení samokvitnúcej odrody s tradičnou fotoperiodickou odrodou už nie je žiadna z výsledných rastlín samokvitnúca.

Ako zistili špecialisti z Dutch Passion, na genetiku “nesamokvitnúcich” rastlin, ktoré sú nositeľmi recesívneho “autofem” génu, rastú významne rýchlejšie než ich rodičovské fotoperiodické rastliny.

Think Fast teda k tomu, aby začala kvitnúť, potrebuje režim svetla 12/12, rastie ale mohutnejšie, do väčšej výšky a navyše rýchlejšie. Umožňuje tak získať veľké, silné, fotoperiodické odrody, ktorých rýchlosť sa takmer vyrovná rýchlosti samokvitnúcich odrôd.

Think Fast možno pestovať vonku aj vnútri, dosahuje výšku fotoperiodickej odrody, dá sa ale žať o pár týždňov skôr.

Po našej klasickej odrode Power Plant zdedila Think Fast vlohy neuveriteľne bohatých výsledkov. Navyše rastie rovnako rýchlo a pestuje sa rovnako ľahko ako legendárny Think Different.