Purple #1 (Dutch Passion) feminizované, 5 semien

Purple #1 je celosvetovo známa, klasická a pôvodná odroda purple, ktorá sa objavila začiatkom 80. rokov. Od tej doby býva oceňovaná vďaka svojmu sfarbeniu a skvelému high.

 


€34
Kategória: Feminizované
 

Naša pôvodná rastlina Purple #1, s ktorou je možné stretnúť sa aj v iných bankách semien, je mixom 50/50 sativa / indica.

Zastúpenie indicy je odvodené od veľmi špeciálnej, purpurovej afganskej odrody, ktorá bola v Holandsku veľmi opatrne skrížená s vynikajúcimi strainmi indicy a sativy. Tým vznikla silná outdoor rastlina, plne adaptovaná na holandskej podnebie.

Výnosy dosahujú primeraných 250-350 gramov na rastlinu. Akonáhle začne táto varieta kvitnúť, sfarbí sa kalich purpurovo a objavujú sa malé, sladké a lepkavé lístky, ktoré rastú uprostred živicou presiaknutými kvetmi.

Purple #1 typicky dorastá do výšky 1,5-2,5 m, je určená pre pestovanie outdoor / v skleníku a dozrieva skoro.

Vejárovité listy sa vzhľadovo často podobajú odrodám sativa a mávajú nádhernú farbu purpurových odtieňov.

Táto varieta má už niekoľko desaťročí svojich skalných fanúšikov a už zhruba 30 rokov od doby, kedy sa objavila prvýkrát, zostáva obľúbeným a veľmi jedinečným strainom.

Z odrody Purple #1 sa získavajú lepkavé, ovocné kvety s purpurovo sfarbenými prúžkami, ktoré prinášajú rýchlo nastupujúci "high". Efekt nepatrí medzi najdlhšie, čo ale bohato kompenzuje kvalita zážitku. Možno ho opísať skôr ako "up high" než "stone" s trochu hrubšou ale ľahkou arómou.

Výborná voľba pre tých, ktorí hľadajú rýchlo dozrievajúcu, odolnú outdoor varietu, ktorá v sebe zlučuje krásu "purpurovo pruhovaných" kvetom so sviežim a silným "high".